Naprawa hydrauliki w samochodach ciężarowych i dostawczych

W większości samochodów ciężarowych mamy do czynienia z hydrauliką, można się z hydrauliką spotkać w samochodach dostawczych, wykorzystuję  się ją głównie do zasilania dodatkowych urządzeń, takich jak:

 

• Żurawie

• Wywrotki

• Małe urządzenia hakowe

 

Proponujemy tutaj dwa główne rozwiązania:

1.Klasyczny Power pack, w przypadku  wywrotu samochodowego proponujemy zestawy na 12 lub 24V w zależności od instalacji w samochodzie ze zbiornikiem i sterowaniem.

2.Przystawka napędzana z paska klinowego z silnika. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie które wykorzystuje cewkę elektromagnetyczną , podobnie jak w sprężarkach klimatyzacji . Rozwiązanie te daje nam o wiele większe możliwości odnośnie ciśnienia oleju oraz przepływu , najczęściej stosowane w żurawiach samochodowych  lub pomocach drogowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy samochodach ciężarowych hydraulika jest wykorzystywana bardziej powszechnie i mamy tu o wiele więcej możliwości, tzn. możemy  zastosować zestaw silnik z pompą hydrauliczną np. do sterowania tylną osią lub podobne rozwiązanie zastosować do podnoszonego piętra w zabudowach do transportu zwierząt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy skrzyniach wyładowczych lub żurawiach, podestach ruchomych proponujemy już tradycyjne rozwiązania, czyli przystawka do skrzyni biegów sterowana pneumatycznie i dobrana odpowiednio pompa hydrauliczna według zapotrzebowania układu.

 

 

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej -

czytaj dalej

Copyright © 2016 KAMILSPED All Rights Reserved

nasze strony:

polub nas na facebooku